heyus Jump to content
Arvydas

FORUMO TAISYKLĖS

Rekomenduojami pranešimai

Bendros nuostatos
 1. Kiekvieno forumo dalyvio nuomonė turi būti gerbiama. Diskusijų metu privaloma laikytis visų etikos normų: nesikeikti, neįžeidinėti ir negrąsinti. Pranešimai, pažeidę šią taisyklę, bus trinami be jokio perspėjimo, o jų autoriai baudžiami.
 2. Trumpi ir neinformatyvūs (nepateikiantys jokios nuomonės, argumentų ar informacijos) pranešimai forume yra draudžiami. Tai galioja ir „Parašyk man AŽ (PM)" tipo žinutėms.
 3. Temos turi būti kuriamos tik joms skirtuose forumuose ir prieš tai būtina patikrinti, ar panašia tema dar nebuvo diskutuota anksčiau. Draudžiama skelbti tą pačią temą keliose diskusijų skiltyse vienu metu. 
Temų pavadinimai turi būti prasmingi ir aiškūs. Antraštė yra netinkama tuomet, jeigu vien iš jos negalima suprasti, apie ką tiksliai temoje yra diskutuojama. Tokie temų pavadinimai, kaip „Turiu klausimą arba „Reikia pagalbos" smarkiai sumažina tikimybę sulaukti greito atsakymo.
 1. Temų pavadinimai negali būti VISOMIS DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS.
 2. Draudžiama rašyti kelis pranešimus iš eilės toje pačioje temoje, siekiant padidinti jos populiarumą, išskyrus tuos atvejus, kai pateikiama nauja informacija.
 3. Griežtai draudžiama redaguoti pranešimus su moderatorių ar administratorių pastabomis.
 4. Savo temos sunaikinimas, ištrinant jos antraštę ir pirmojo pranešimo turinį, yra draudžiamas. Turint tam priežastį ir norint, kad tema būtų pašalinta iš forumo, reikia informuoti administraciją paspaudus mygtuką „Pranešti" (jei tema yra forumo turguje, autorius prie temos pavadinimo turi pasirinkti BAIGTA kai pasiūlymas jau nebegalioja).
 5. Draudžiama raginti kitus narius skirti reputacijos taškus už pranešimą („Jeigu jums patiko mano pranešimas, paspauskite pliusą").
 6. Kiekvienas narys prisiima visišką atsakomybę už savo skelbiamą turinį šiame forume.
 7. Visas šiame forume esantis turinys (narių parašyti pranešimai, atsiliepimai, įkeltos bylos ir kita) yra Uždarbis.lt nuosavybė. 
 8. Pinigai už suteiktas paslaugas (tapatybės patvirtinimą, reklamą, skelbimus) nėra grąžinami net ir tuo atveju, jei narys pašalinamas iš forumo.
 9. Slapyvardis gali būti sudarytas tik iš lotyniškų raidžių ir skaitmenų.
 10. Slapyvardis gali būti keičiamas tik vieną kartą (nebent yra keičiamos tik didžiosios/mažosios raidės).
 11. Narys gali prarasti savo slapyvardį, jei niekada nėra parašęs nei vieno pranešimo ir nebuvo prisijungęs prie Uždarbis.lt per paskutinius 24 mėnesius tuo atveju, kai to slapyvardžio nori kitas narys, turintis bent 500 reputacijos taškų ir užsiregistravęs bent prieš 24 mėnesius.
 12. Visos narių skelbiamos nuorodos ir prekės ženklai gali būti panaudoti partnerystės programose.
 
Forumo dalyvių apribojimai
 1. Vienas asmuo gali turėti tik vieną Medziotojams.lt paskyrą. Aptikus, jog tas pats žmogus forume naudojasi keliais slapyvardžiais, visi jie bus nedelsiant užblokuoti, o jam pačiam uždrausta dalyvauti diskusijose neribotam laikui.
 2. Po kiekvienu dalyvio pranešimu rodomas jo parašas negali viršyti šių apribojimų: ne daugiau nei trys eilutės teksto ne didesniu nei standartiniu dydžiu esant 1024x768 ekrano rezoliucijai ir ne daugiau nei vienas paveiksliukas, kuris turi būti ne didesnis nei 468x60 px, ne sunkesnis nei 50 KB ir mirgėjimu neerzinantis kitų forumo dalyvių. Parašuose yra draudžiama viskas, kas draudžiama diskusijų pranešimuose.
 3. Masinis privačių žinučių siuntinėjimas yra netoleruojamas ir traktuojamas kaip labai grubus nusižengimas, už kurį narys yra iš karto šalinamas iš forumo be teisės sugrįžti.
 4. Draudžiama rašyti pranešimus vardu tų žmonių, kurie yra išmesti iš forumo arba kurių rašymo teisė yra sustabdyta. Taip pat draudžiama rašyti pranešimus nepasitvirtinusių tapatybės narių vardu tose skiltyse, kur tapatybės patvirtinimas reikalingas.
 5. Draudžiama savo Uždarbis.lt paskyra leisti naudotis kitiems žmonėms, jūs atsakote už savo paskyrą.
 
Draudžiamos sritys
 1. Draudžiamas bet kokių sukčiavimo metodų propagavimas, pagalbos sukčiaujant prašymai ir suteikimai, sukčiavimui skirtų programų platinimas.
 2. Draudžiamas bet kokių azartinių žaidimų (lažybų) organizavimas, kuriose dalyvis turi atlikti piniginius pervedimus. Forume taip pat nepageidaujamos finansinės schemos, reikalaujančios masiškai investuoti į tam tikrą projektą ar sistemą. Pastarasis punktas skirtas apsisaugoti nuo piramidinių ir panašių apgavysčių sistemų, bet forumo administracija neskirs laiko aiškintis, ar organizuojama schema yra legali, ar ne. Legalios ar ne, minėtos finansinės schemos forume yra nepageidaujamos.
 3. Draudžiamas bet koks kitų portalų paskyrų, su jomis susijusių paslaugų (Facebook anketų, grupių, fanų grupių, pakvietimų), nelegaliai įsigytų skriptų ar programų (warez) pirkimas, pardavimas ar mainymas bei skelbimas nuorodų į tinklalapius, kuriuose tai daroma. Virtualių daiktų ir pinigų pardavimas taip pat draudžiamas, jei to neleidžia žaidimą kurianti kompanija (pavyzdžiui, RuneScape kūrėjai). Produktą platinti gali tik jo autorius arba teisėtas perpardavinėtojas (reseller), nebent produkto licencija leidžia tai daryti laisvai (produktas yra nemokamas).
 4. Draudžiamas bet kokio turinio, netinkamo nepilnamečiams (skirto tik suaugusiems), skelbimas. Šis draudimas taip pat galioja porno (adult) verslo propagavimui, su juo susijusių nuorodų ir skydelių rodymui.
 5. Draudžiamos diskusijos, susijusios su HYIP, PTR, PTC, Bux ir panašiomis programomis. Nuorodos į šias programas yra nepageidaujamos tiek dalyvių pranešimuose, tiek parašuose.
 6. Draudžiamas bet koks privatus paskolų prašymas ir siūlymas jas suteikti forumo nariams. Išimtis taikoma verslo paskoloms, kai verslas skolina verslui. Draudimas negalioja investicijų prašymams ir pasiūlymams, kai suteikiantis žmogus prisiima visą investavimo riziką ir gavėjas nesėkmės atveju nėra įsipareigojęs pinigų grąžinti.
 7. Draudžiama forumo narių prašyti teigiamai įvertinti bet kokį turinį (nuotrauką, straipsnį) kitose interneto svetainėse.
 8. Draudžiama viešinti bet kokią kitų žmonių asmeninę informaciją, įskaitant kito nario vardą ir pavardę.
Nelegali veikla, sukčiavimai ir vagystės
 1. Žmonės, užsiimantys arba skatinantys neteisėtą veiklą (sukčiavimą, vagystes, brukalų (spam) siuntimą), forume yra nepageidaujami ir išmetami be jokio įspėjimo.
 2. Draudžiamas bet koks abejotiną legalumą pagal Lietuvos Respublikos įstatymus turinčių prekių (narkotinių ir panašaus poveikio medžiagų, ginklų, petardų, sprogmenų ir kt.) ir paslaugų pardavinėjimas, pirkimas ir reklamavimas. Forumo administracija nediskutuos, ar prekė ar paslauga yra legali, ar ne, – jei prekė kelia abejonių, vadinasi, forume ji yra nepageidaujama.
 3. Draudžiama naudoti bet kokias pagalbines programas/scriptus norint apeiti forumo draudimus (temų kėlimai ir panašiai).
 4. Uždarbis.lt administracija neprisiima atsakomybės už bet kokius narių patirtus nuostolius. Kiekvienas narys asmeniškai atsako už visus savo vykdomus sandorius šiame forume ir galimas jų pasėkmes.
 
Skelbimai
 1. Temos, kuriose skelbiama apie parduodamas (perkamas) prekes (paslaugas) gali būti kuriamos tik forumo skelbimų skiltyse.
 2. Forume netoleruojamas kito žmogaus temos panaudojimas savo naudai (hijack) bei kenkimas temos autoriui pranešimais apie konkurentų teikiamas paslaugas.
 3. Komentarus po skelbimais galima rašyti tik tuo atveju, jei pasiūlymas jus domina. Visi kiti komentarai (pavyzdžiui, pasiūlymo kritikavimas) išskyrus tuos atvejus, kai temos autorius daro ką nors neteisėto, yra draudžiami.
 4. Pasibaigus skelbimo galiojimui, jo autorius privalo redaguoti savo sukurtą temą, pakeisdamas skelbimo veiksmą į „Baigta".
 
Aukcionai
 1. Skelbiant aukcioną privaloma nurodyti: pradinę kainą (suma, nuo kurios prasideda kėlimai), mažiausią kainos kėlimo sumą (kėlimas mažesnė suma laikomas negaliojančiu) ir aukciono trukmę (konkretus laikas (data) arba laikotarpis, kuris turi praeiti nuo paskutinio kėlimo, kad būtų skelbiamas nugalėtojas). Neprivaloma nurodyti: „pirk dabar" kaina (suma, kurią pasiūlęs dalyvis iš karto laimi aukcioną).
 2. Aukcionui pasibaigus kėlimai nebe priimami, net jei ir yra pasiūloma didesnė suma. Laimėtoju laikomas dalyvis, pasiūlęs didžiausią sumą iki aukciono pabaigos, išskyrus tuos atvejus, kai pasiūloma „pirk dabar" kaina.
 3. Jei yra daugiau nei vienas žmogus, pasiūlęs „pirk dabar" kainą, laimėtoju laikomas tas, kuris tai padarė pirmasis, išskyrus tuos atvejus, kai laimėtojas neprieštarauja laimėjimą perleisti kitam dalyviui.
 4. Pradinė kaina turi būti tokia, už kurią sutiktumėte parduoti prekę. Rezervo sumos naudojimas yra neleidžiamas. Nepradėkite aukciono, jei nesate tikri, kad tikrai norite parduoti prekę.
 5. Aukciono metu griežtai draudžiama keisti aukciono pabaigos laiką ir „pirk dabar" kainą.
 6. Aukciono dalyviams draudžiama atsiimti savo kėlimus.
 
Pardavimai
 1. Jeigu pirkėjui nusipirkus prekę paaiškėja, kad prekė turi defektą, kuris nebuvo paminėtas temoje, arba prekės išvaizda neatitinka pateiktos temoje (jeigu temoje buvo pateikta prekės nuotrauka), pardavėjas privalo pirkėjui paprašius grąžinti visus už prekę sumokėtus pinigus arba pakeisti prekę identiška be paminėtojo defekto.
 2. Jeigu pardavėjas parduoda neveikiančią prekę ir nėra žinoma, koks yra tikslus prekės gedimas, jis turi teisę nesutikti pirkėjui grąžinti pinigų bet kokio gedimo atveju ar jeigu paaiškėja, kad prekė nėra pataisoma.
 3. Pardavėjas turi teisę neatsakyti į temoje pateikiamus klausimus apie prekę. Pardavėjas, pasinaudojęs šia privilegija, privalo grąžinti pinigus nusipirkusiam prekę asmeniui jeigu prekė netenkina pirkėjo poreikių dėl dalyko, kuris buvo paminėtas klausime ir į kurį pardavėjas atsisakė atsakyti.
 4. Jeigu pardavėjas skelbimo temoje buvo nurodęs, kad nesuteikia pinigų grąžinimo garantijos ir pirkėjas nėra patenkintas preke dėl anksčiau paminėtų dalykų, pardavėjas turi teisę vietoje pinigų už prekę grąžinimo, pakeisti prekę identiška, tačiau be aptiktų defektų.
 5. Pardavėjas privalo skelbimo temoje nurodyti visus techninius ar programinius įrenginio apribojimus, dėl kurių pirkėjas gali neturėti galimybės pasinaudoti kažkuria įrenginio funkcija.
 6. Pardavėjas privalo skelbimo temoje pranešti jeigu kažkokio įrenginio techninio ar programinio apribojimo pardavimo momentu neįmanoma pašalinti ir dėl kurio naudojimasis kažkokiomis įrenginio funkcijomis pirkėjui gali būti neįmanomas.
 7. Jeigu pirkėjas ir pardavėjas prieš sandorį nesutaria kitaip, brokuota ar aprašymo neatitinkanti prekė gali būti grąžinta pardavėjui per 5 darbo dienas nuo tada, kai ji jį pasiekė.
 
Atsiliepimų sistema
 1. Atsiliepimais leidžiama keistis tik už abipusius sandorius, kurie įvyko šiame forume. Jeigu forume niekur nėra užsimenama apie sandorį, narys negali už jį gauti nei teigiamo, nei neigiamo įvertinimo.
 2. Privaloma pateikti forumo temą, kaip atsiliepimo pagrįstumo įrodymą. Tuo atveju, jeigu nėra konkretaus viešo pranešimo atliktam veiksmui, galima nurodyti bendrą temą – skelbimą, kuriame dizaineris (programuotojas, keitėjas) ar kitas asmuo siūlo savo prekes ar paslaugas arba užsakovas (pirkėjas) skelbia apie ketinimą jas įsigyti.
 3. Kilus įtarimui, jog sandoris atliktas tik siekiant dirbtinai surinkti kuo didesni teigiamų atsiliepimų skaičių (pavyzdžiui, nemokamai dalinant pinigus forumo nariams), atsiliepimai bus pašalinti.
 4. Už tiesos neatitinkančius atsiliepimus yra baudžiama kaip už forumo taisyklių pažeidimus.
 
Įspėjimų sistema
 1. Už kiekvieną taisyklių pažeidimą narys yra įspėjamas. Pagal turimą įspėjimų, ne senesnių nei 6 mėnesiai, skaičių taikomos atitinkamos nuobaudos:
  • I įspėjimas: draudimas rašyti dvi dienas
  • II įspėjimas: draudimas rašyti savaitę
  • III įspėjimas: draudimas rašyti dvi savaites
  • IV įspėjimas: draudimas rašyti mėnesį
  • V įspėjimas: pašalinimas iš forumo
 2. Grubaus nusižengimo (sukčiavimo, vagystės) atveju narys yra šalinamas iš diskusijų iš karto.

 

Moderatorius, atsižvelgęs į situaciją, gali skirti trumpesnį arba ilgesnį draudimo rašyti laikotarpį.

 

Narys, praeityje buvęs išmestas iš forumo už rimtus nusižengimus (vagystes, sukčiavimą ir pan.) gali būti bet kada išmestas bendru administracijos sprendimu, kilus įtarimui dėl jo elgesio.

 
Ginčai tarp narių
 
Asmeniniai ginčai tarp narių turi vykti už forumo ribų. Jeigu to yra nepaisoma, abejoms šalims laikinai apribojamos rašymo teisės. Administratoriai nebus teisėjai, kurie sprendžia kas teisus, o kas ne.
 
Išmestiems nariams – būdas sugrįžti
 
Praėjus 6 mėnesiams po išmetimo (jei po paskyros užblokavimo nebuvo užfiksuota papildomų nusižengimų taisyklėms), narys gali rašyti prašymą forumo administracijai (info@medziotojams.lt) dėl leidimo sugrįžti į forumą, laiške būtinai nurodydamas savo slapyvardį. Prieš rašydamas prašymą buvęs narys privalo grąžinti visas skolas, jeigu jų turėjo kitiems forumo dalyviams. Tai vienintelis būdas sugrįžti. Iš forumo pašalintiems nariams draudžiama registruotis iš naujo – jei narys užsiregistruoja forume dar kartą, anksčiau ar vėliau tai paaiškėja ir jis vėl būna išmetamas. Rašykite prašymą – taip sutaupysite sau laiko.

Iškilus problemoms

Jei kilo problemų dėl moderatorių darbo, prisijungimo prie forumo, pranešimų rašymo ir panašiai, visuomet kreipkitės  el. paštu info@medziotojams.lt Esant galimybėms, pridėkite kuo daugiau informacijos apie susiklosčiusią problemą. Tai gali būti nukopijuota teksto dalis, ekrano nuotrauka (screenshot) ar panaši informacija, kuri padėtų greičiau išspręsti susidariusias problemas.
 
Taisyklių keitimas
 
Medziotojams.lt turi teisę bet kada savo nuožiūra pakeisti šias taisykles, o tokie pakeitimai įsigalioja juos paskelbus šiame puslapyje.

Dalintis šį pranešimą


Nuoroda į tema
Pasidalinti ant kitų socialinių tinklų
Svečias
Ši tema yra užrakinta.×